Korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashish, davlat organlarida halollik standartlarini mustahkamlash, shuningdek korrupsiya xavf-xatarlarini aniqlash va kamaytirishga qaratilgan ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan tadbir o‘tkazildi.
Tadbirda Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasi direktori F.Aliyev, Komplayens nazorat bo‘yicha bosh mutaxassis, Kadrlar bo‘yicha menejer mas’ul xodimlar ham qatnashishdi.
Tadbirda Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori o‘rinbosari Umid Mavlyanov so‘zga chiqib, amalga oshirilayotgan islohotlar, strategik vazifalar, davlat xizmatlarida ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash masalalariga to‘xtalib o‘tdilar.
Shuningdek, qonunlarning mazmun va mohiyati, ularni amaliyotga tatbiq etish mexanizmlari, korrupsiyaviy xavflarning oldini olish va ularni bartaraf etish bo‘yicha tushuntirishlar berildi.
Mazkur uchrashuv davlat organlarida ochiqlik va shaffoflikni ta’minlash, mas’ul xodimlarning huquqiy savodxonligini oshirish, manfaatlar to‘qnashuvining oldini olish hamda korrupsiyaga qarshi kurashishda tizimli ishlarini yanada kuchaytirishga xizmat qiladi.

Today, the fight against corruption is one of the priority areas of state policy. Corruption negatively affects the development of society, the stability of the economy, and the interests of citizens.
An event was held dedicated to the uncompromising fight against corruption, strengthening standards of integrity in state bodies, as well as priority tasks aimed at identifying and reducing corruption risks.
The event was also attended by F. Aliyev, Director of the State Institution “Directorate for the Operation and Capital Construction of Buildings” under the Ministry of Digital Technologies, Chief Compliance Officer, and Human Resources Manager.
The event was addressed by the Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov and the Deputy Director of the Anti-Corruption Agency Umid Mavlyanov, who touched upon the ongoing reforms, strategic tasks, and ensuring openness and transparency in public services.
Explanations were also provided on the content and essence of the laws, the mechanisms for their implementation, and the prevention and elimination of corruption risks.
This meeting will serve to ensure openness and transparency in state bodies, increase the legal literacy of responsible employees, prevent conflicts of interest, and further strengthen their systematic work in the fight against corruption.