O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasida 8-dekabr – O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi hamda 10-dekabr – O‘zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi qabul qilinganligining 33 yilligi munosabati bilan “Konstitutsiya – inson qadri, erkinlik, tenglik va adolat garovi!” shiori ostida ma’naviy-ma’rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirda so‘zga chiqqanlar tomonidan yangilangan Konstitutsiyamiz belgilangan demokratiya, erkinlik va tenglik, ijtimoiy adolat va birdamlik g‘oyalari atrofida fuqarolarni jipslashtirishi, inson huquq va erkinliklari sohasi mutlaqo yangi bosqichga o‘tilganligini hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasining asosiy ustuvor yo‘nalishlari doirasida belgilangan tub islohotlarga alohida to‘xtalib o‘tildi.
Shuningdek, Davlat madhiyasida xalqimizning ezgu orzu-umidlari, kelajakka mustahkam ishonchi, boy o‘tmishimiz, milliy an’ana va qadriyatlarimiz, millatlararo totuvlik kabi umuminsoniy tuyg‘ular tarannum etilganligi, madhiyamizga katta ehtirom bilan qarash har bir yurtdoshimizning vatanparvarlik burchi ekanligi ta’kidlandi.
Tadbir ishtirokchilari O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi to‘g‘risida o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.

A spiritual and educational event was organized at the State Institution “Directorate for the Use of Buildings and Capital Construction” under the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan on December 8 - the 33rd anniversary of the adoption of the Constitution of the Republic of Uzbekistan and December 10 - the National Anthem of the Republic of Uzbekistan under the slogan “The Constitution is a guarantee of human dignity, freedom, equality and justice!”
The speakers at the event noted that the updated Constitution unites citizens around the ideas of democracy, freedom and equality, social justice and solidarity, the sphere of human rights and freedoms has moved to a completely new level, and special attention was paid to the fundamental reforms established within the framework of the main priority areas of the “Uzbekistan - 2030” strategy.
It was also emphasized that the National Anthem glorifies the noble dreams and hopes of our people, their strong faith in the future, our rich past, national traditions and values, and universal human feelings such as interethnic harmony, and that it is the patriotic duty of every compatriot to treat our anthem with great respect.
The participants of the event received answers to questions they were interested in about the Constitution of the Republic of Uzbekistan.