Joriy yilning 7-noyabr kuni “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasida “Korrupsiyaga qarshi kurash sohasidagi ichki idoraviy hujjatlarning targ‘iboti” mavzusida o‘quv seminari o‘tkazildi.
O‘quv seminarida Komplaens nazorat bo‘yicha bosh mutaxassis Sh.Xasanov ma’ruza qilib, tuzilmaning vazifa va funksiyalarini bajarish bilan bog‘liq bo‘lgan barcha idoraviy hujjatlarning mazmun-mohiyatiga batafsil to‘xtalib o‘tildi.
Xususan, “Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida”gi Qonunning qabul qilinishi mazkur sohada boshlagan islohotlarning o‘ziga xos huquqiy poydevori, “O‘zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi va “Korrupsiyaga qarshi murosasiz munosabatda bo‘lish muhitini yaratish, davlat va jamiyat boshqaruvida korrupsiyaviy omillarni keskin kamaytirish va bunda jamoatchilik ishtirokini kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Prezident Farmonlari korrupsiyaning barvaqt oldini olishga qaratilgan muhim konseptual hujjatlar sifatida e’tirof etilishi ta’kidlandi.

On November 7 of this year, a training seminar on the topic "Promotion of internal departmental documents in the field of fighting against corruption" was held at the "Directorate of Buildings and Capital Construction" state institution.
At the training seminar, Sh.Khasanov, chief specialist in compliance control, gave a lecture and detailed the contents of all departmental documents related to the performance of the structure's tasks and functions.
In particular, the adoption of the Law "On Combating Corruption" is the unique legal foundation of reforms in this field, "Additional measures to improve the system of combating corruption in the Republic of Uzbekistan" on" and "On measures to create an environment of intolerant attitude against corruption, to drastically reduce corrupt factors in state and community management, and to expand public participation" as important conceptual documents aimed at early prevention of corruption. 'recognition was emphasized.