Joriy yilning 25-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiya” davlat muassasasida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha “Korrupsiya - ichki ma’naviy tahdid” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida Direksiyaning Kompleans nazorat bo‘yicha bosh mutaxassisi D.Saloxiddinov tomonidan xodimlarga qonuniylik, ochiqlik, shaffoflik, fuqarolar huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarining ustuvorligi, tizimlilik va boshqa bir qator sifatlar korrupsiyaga qarshi kurashishning asosiy prinsiplari hisoblanishi hamda jamiyatda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish yuzasidan ma’lumot berib o‘tdi. Davra suhbatida xodimlar tomonidan berilgan savollarga batafsil tushuntirishlar berib o‘tildi.
Tadbir yakunida O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan tayyorlagan korrupsiyaga qarshi kurashish mavzusidagi videorolik xodimlarga namoyish etildi.

On October 25, the Ministry of Digital Technology of the Republic of Uzbekistan held a meeting on the subject of "Corruption - internal moral threat" in the Ministry of Construction and Capital Construction.
D.Salokhiddinov, chief director of the directorate of compliance, spoke about the work of the discussion, which is based on the principles of legitimacy, openness, transparency, prioritization of law, freedom and legal interests of the citizen, system and a number of other qualities of corruption and the formation of an uncompromising relationship with corruption and society.
During the event, detailed explanations were given to questions asked by employees.
At the end of the event, employees were shown a video about the fight against corruption, prepared by the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan.