Joriy yilning 25-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiya” davlat muassasasida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha “Korrupsiya - ichki ma’naviy tahdid” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Davra suhbatida Direksiyaning Kompleans nazorat bo‘yicha bosh mutaxassisi D.Saloxiddinov tomonidan xodimlarga qonuniylik, ochiqlik, shaffoflik, fuqarolar huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarining ustuvorligi, tizimlilik va boshqa bir qator sifatlar korrupsiyaga qarshi kurashishning asosiy prinsiplari hisoblanishi hamda jamiyatda korrupsiyaga nisbatan murosasiz munosabatni shakllantirish yuzasidan ma’lumot berib o‘tdi. Davra suhbatida xodimlar tomonidan berilgan savollarga batafsil tushuntirishlar berib o‘tildi.
Tadbir yakunida O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi tomonidan tayyorlagan korrupsiyaga qarshi kurashish mavzusidagi videorolik xodimlarga namoyish etildi.

25 октября текущего года в государственном учреждении «Дирекции по капитальному строителству и обслуживанию зданий» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан состоялось мероприятие на тему: «Коррупция – внутренняя нравственная угроза».
Главный специалист по комплаенс-контролю Дирекции Салохиддинов Д. выступил спикером на данном мероприятии и рассказал участникам, что основными принципами деятельности считаются легитимност, открытость, прозрачность, приоритет прав, свобод и законных интересов граждан, системность и ряд других качеств. Помимо этого, он проинформировал сотрудников о борбе с коррупцией и о формировании не толерантного отношения к коррупции в обществе. В ходе мероприятия были даны подробные разъяснения на вопросы, заданные сотрудниками Дирекции.
В завершении мероприятия сотрудникам был продемонстрирован видеоролик про борьбе с коррупцией, подготовленной Министерством юстиции Республики Узбекистан.