O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasi tomonidan ISO 37001:2016 (korrupsiyaga qarshi menejment tizimi) xalqaro standartini joriy etishga qaratilgan tashkiliy-huquqiy tadbirlar boshlab yuborilgan.
Dastlabki bosqichda, Direksiyaning 2 nafar mas’ul xodimlari xalqaro ISO 37001:2016 korrupsiyaga qarshi kurashish menejment tizimi menejeri – ichki auditori yo‘nalishida “CERT Academy Group” xalqaro trening kompaniyasi tomonidan o‘tkazilgan o‘quv kurslarida malaka oshirdi.
Joriy yilning 2-aprel kuni “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasida ISO 37001:2016 (korrupsiyaga qarshi menejment tizimi) xalqaro standartini joriy etish masalalari bo‘yicha mas’ul xodimlar uchun “Smash Step Consulting” MChJ direktori Q. Xalmuratov tomonidan o‘quv mashg‘uloti o‘tkazildi.
Ma’lumot uchun, ISO 37001:2016 tashkilotda korrupsiyaga qarshi kurashning samarali tizimini yaratishning xalqaro usullarini oʻzida jamlagan, korrupsiyaga qarshi mukammal boshqaruv tizimini yoʻlga qoʻyishga xizmat qiladigan xalqaro standart hisoblanadi.

“Directorate for operation of  buildings and capital construction” state entity under the Ministry of Digital technologies of the Republic of Uzbekistan carried out organizational and legal measures aimed at implementing the international standard ISO 37001:2016 (anti-corruption management system).
At the first stage, 2 responsible employees of the Directorate underwent advanced training in courses conducted by the international training company “CERT Academy Group” in the direction of international management of the anti-corruption system ISO 37001:2016.
On April 2 of this year, at the “Directorate for operation of  buildings and capital construction” state entity, the director of Smash Step Consulting LLC K. Khalmuratov conducted a training session for responsible employees on the implementation of the international standard ISO 37001:2016 (anti-corruption management system).
For information, ISO 37001:2016 is an international standard that includes international methods for creating an effective anti-corruption system, contributing to the creation of an excellent corruption management system.