Davlat ramzlari hamisha muqaddas va ulug‘ sanaladi. Chunki u xalqning o‘tmishi, buguni va kelajagini o‘zida mujassam etgan Vatanning yorqin timsolidir.
Bu yil mustaqil O‘zbekiston Respublikasining “Davlat bayrog‘i to‘g‘risida”gi Qonuni qabul qilinganligiga 34 yil to‘ldi.
Bugun bayrog‘imiz xalqaro maydonlarda, jumladan, O‘zbekiston Respublikasi rasmiy delegatsiyalarining xorijiy mamlakatlarga safarlari chog‘ida, xalqaro tashkilotlarda, konferensiyalarda, jahon ko‘rgazmalarida, sport musobaqalarida mustaqil Vatanimizni ifodalab kelmoqda.
Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” jamoasi barcha yurtdoshlarimizni ushbu sana munosabati bilan samimiy tabriklaydi!
Ona Vatanimizdagi tinchlik va osoyishtalik bardavom bo‘lsin, bayrog‘imiz baland-balandlarda hilpirayversin!

State symbols have always been regarded as sacred and revered, for they embody the past, present, and future of a nation and serve as a bright symbol of the Motherland.
This year marks the 34th anniversary of the adoption of the Law of the Republic of Uzbekistan “On the State Flag.”
Today, our flag proudly represents our independent Motherland on the international stage — during official visits of the Republic of Uzbekistan’s delegations to foreign countries, in international organizations, conferences, world exhibitions, and sports competitions.
Team of the “Directorate for operation of buildings and capital construction” state entity under the Ministry of Digital technologies of the Republic of Uzbekistan sincerely congratulates all our compatriots on this occasion!