Davlat ramzlari hamisha muqaddas va ulug‘ sanaladi. Chunki u xalqning o‘tmishi, buguni va kelajagini o‘zida mujassam etgan Vatanning yorqin timsolidir.
Bu yil mustaqil O‘zbekiston Respublikasining “Davlat bayrog‘i to‘g‘risida”gi Qonuni qabul qilinganligiga 34 yil to‘ldi.
Bugun bayrog‘imiz xalqaro maydonlarda, jumladan, O‘zbekiston Respublikasi rasmiy delegatsiyalarining xorijiy mamlakatlarga safarlari chog‘ida, xalqaro tashkilotlarda, konferensiyalarda, jahon ko‘rgazmalarida, sport musobaqalarida mustaqil Vatanimizni ifodalab kelmoqda.
Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” jamoasi barcha yurtdoshlarimizni ushbu sana munosabati bilan samimiy tabriklaydi!
Ona Vatanimizdagi tinchlik va osoyishtalik bardavom bo‘lsin, bayrog‘imiz baland-balandlarda hilpirayversin!

Государственные символы всегда считались священными и великими. Ведь они являются ярким воплощением Родины, в котором отражено прошлое, настоящее и будущее народа.
В этом году исполнилось 34 года со дня принятия Закона независимой Республики Узбекистан «О Государственном флаге».
Сегодня наш флаг на международной арене — в том числе во время зарубежных визитов официальных делегаций Республики Узбекистан, в международных организациях, на конференциях, мировых выставках, спортивных соревнованиях — достойно представляет нашу независимую Родину.
Коллектив «Дирекции по капитальному строительству и обслуживанию зданий» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан сердечно поздравляет всех соотечественников с этой знаменательной датой!