O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasi jamoasi urush va mehnat faxriylarini, muhtaram yurtdoshlarimizni 9-may - Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan samimiy muborakbod etadi.
Ushbu qutlug‘ sana -Vatanimiz ozodligi, xalqimiz tinchligi va bugungi farovon hayotimiz yo‘lida jonini fido qilgan aziz insonlar xotirasini yod etish, ularning mislsiz jasorati va matonatini e’zozlash kuni sifatida alohida ahamiyat kasb etadi. Ularning mardlik va fidoyilik namunasi, Vatanga muhabbat va sadoqat timsoli bo‘lib, yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalashda beqiyos o‘rnak bo‘lib xizmat qiladi.
Bugun biz ushbu yorug‘ kunlarga yetib kelolmagan, ammo qalblarimizda abadiy yashaydigan qahramonlarimizni chuqur hurmat va ehtirom bilan yod etamiz, ularning pok ruhlari oldida bosh egamiz.

On behalf of the team of the “Directorate for operation of buildings and capital construction” state entity under the Ministry of Digital technologies of the Republic of Uzbekistan, we sincerely congratulate war and labor veterans, as well as our esteemed compatriots, on the occasion of May 9 – the Day of Remembrance and Honor.
This sacred date holds special significance as a day to commemorate the memory of our beloved compatriots who sacrificed their lives for the freedom of our Motherland, the peace of our people, and the prosperous life we enjoy today, and to honor their unparalleled courage and fortitude. Their bravery and devotion serve as a symbol of love and loyalty to the Motherland and provide an invaluable example in fostering patriotism among the younger generation.
Today, we pay deep respect and tribute to our heroes who could not live to see these bright days but who will forever remain in our hearts, and we bow our heads in reverence before their pure souls.
May the peace of our country be everlasting, our skies remain clear, our people live in prosperity, and our independence endure forever.