O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasi jamoasi urush va mehnat faxriylarini, muhtaram yurtdoshlarimizni 9-may - Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan samimiy muborakbod etadi.
Ushbu qutlug‘ sana -Vatanimiz ozodligi, xalqimiz tinchligi va bugungi farovon hayotimiz yo‘lida jonini fido qilgan aziz insonlar xotirasini yod etish, ularning mislsiz jasorati va matonatini e’zozlash kuni sifatida alohida ahamiyat kasb etadi. Ularning mardlik va fidoyilik namunasi, Vatanga muhabbat va sadoqat timsoli bo‘lib, yosh avlodni vatanparvarlik ruhida tarbiyalashda beqiyos o‘rnak bo‘lib xizmat qiladi.
Bugun biz ushbu yorug‘ kunlarga yetib kelolmagan, ammo qalblarimizda abadiy yashaydigan qahramonlarimizni chuqur hurmat va ehtirom bilan yod etamiz, ularning pok ruhlari oldida bosh egamiz.

Коллектив государственного учреждения «Дирекция по капитальному строительству и обслуживанию зданий» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан искренне поздравляет ветеранов войны и труда, а также всех уважаемых соотечественников с 9 мая — Днём памяти и почестей.
Этот священный день имеет особое значение как время почтить память дорогих людей, отдавших свои жизни ради свободы Родины, мира нашего народа и сегодняшней благополучной жизни. Их несравненные подвиги и стойкость служат символом мужества и самоотверженности, примером любви к Родине и верности, который воспитывает молодое поколение в духе патриотизма.
Сегодня мы с глубоким уважением и почтением вспоминаем героев, не доживших до этих светлых дней, но навсегда оставшихся в наших сердцах, склоняем головы перед их чистыми душами.
Пусть мир в нашей стране будет прочным, небо — ясным, народ — благополучным, а независимость — вечной!