Joriy yilning 7-may kuni O‘zbekiston Respublikasi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasi xodimlari kuni munosabati bilan Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda tizimdagi tashkilotlar xodimlarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Raqamli texnologiyalar vaziri Sh.Shermatov o‘z tabrik nutqida soha xodimlarini kasb bayrami bilan qutlab, ularning mamlakatimizda raqamli texnologiyalar infratuzilmasini izchil rivojlantirish, zamonaviy axborot-kommunikatsiya xizmatlarini keng joriy etish, davlat va jamiyat boshqaruvi tizimlarini raqamlashtirish hamda innovatsion iqtisodiyotni shakllantirish borasida fidokorona mehnati va munosib hissasini alohida e’tirof etdi.
Taqdirlash marosimida sohaning rivojlanishiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasining bir qator xodimlari Raqamli texnologiyalar vazirligi “Faxriy yorliq”lari bilan taqdirlanishdi.
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasida 7-may O‘zbekiston Respublikasi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasi xodimlari kuni munosabati bilan tadbir o‘tkazildi.
Kasb bayrami munosabati bilan Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasi direktori F.Aliyev sohada erishilayotgan yutuq va marralar hamda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarda mehnat jamoasining munosib hissasi borligini alohida ta’kidladi.
Mazkur sana munosabati bilan, sohani rivojlantirishga munosib hissa qo‘shayotgan, o‘zining bilimi va salohiyati hamda yuqori darajadagi kasbiy mahorati bilan boshqalarga o‘rnak bo‘layotgan bir necha xodimlar “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasining “Faxriy yorliq”lari bilan taqdirlanishdi.

7 мая текущего года по случаю Дня работников сферы информационно-коммуникационных технологий Республики Узбекистан состоялась торжественная церемония награждения сотрудников Министерства цифровых технологий и подведомственных организаций.
Министр цифровых технологий Республики Узбекистан Ш. Шерматов в своей поздравительной речи поздравил работников сферы с профессиональным праздником. Он особо отметил их самоотверженный труд и достойный вклад в последовательное развитие инфраструктуры цифровых технологий в нашей стране, широкое внедрение современных информационно-коммуникационных технологий-услуг, цифровизацию системы государственного и общественного управления, а также формирование инновационной экономики.
На церемонии ряд сотрудников государственного учреждения «Дирекция по капитальному строительству и обслуживанию зданий» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан, вносящих весомый вклад в развитие отрасли, были удостоены «Почетными грамотами» Министерства цифровых технологий.
Сегодня в государственном учреждении «Дирекция по капитальному строительству и обслуживанию зданий» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан также прошло мероприятие, посвященное Дню работников сферы информационно-коммуникационных технологий.
В связи с профессиональным праздником директор государственного учреждения «Дирекция по капитальному строительству и обслуживанию зданий» Ф. Алиев поздравил коллектив с профессиональным праздником, особо подчеркнув, что в достижениях и рубежах, обретаемых в сфере, а также в осуществляемых широкомасштабных реформах есть достойный вклад трудового коллектива.
В связи с данной датой несколько сотрудников, вносящих достойный вклад в развитие сферы, являющихся примером для других своими знаниями и потенциалом, а также профессиональным мастерством высокого уровня, были награждены «Почетными грамотами» государственного учреждения «Дирекция по капитальному строительству и обслуживанию зданий».