Joriy yilning 7-may kuni O‘zbekiston Respublikasi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasi xodimlari kuni munosabati bilan Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda tizimdagi tashkilotlar xodimlarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Raqamli texnologiyalar vaziri Sh.Shermatov o‘z tabrik nutqida soha xodimlarini kasb bayrami bilan qutlab, ularning mamlakatimizda raqamli texnologiyalar infratuzilmasini izchil rivojlantirish, zamonaviy axborot-kommunikatsiya xizmatlarini keng joriy etish, davlat va jamiyat boshqaruvi tizimlarini raqamlashtirish hamda innovatsion iqtisodiyotni shakllantirish borasida fidokorona mehnati va munosib hissasini alohida e’tirof etdi.
Taqdirlash marosimida sohaning rivojlanishiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasining bir qator xodimlari Raqamli texnologiyalar vazirligi “Faxriy yorliq”lari bilan taqdirlanishdi.
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasida 7-may O‘zbekiston Respublikasi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasi xodimlari kuni munosabati bilan tadbir o‘tkazildi.
Kasb bayrami munosabati bilan Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasi direktori F.Aliyev sohada erishilayotgan yutuq va marralar hamda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlarda mehnat jamoasining munosib hissasi borligini alohida ta’kidladi.
Mazkur sana munosabati bilan, sohani rivojlantirishga munosib hissa qo‘shayotgan, o‘zining bilimi va salohiyati hamda yuqori darajadagi kasbiy mahorati bilan boshqalarga o‘rnak bo‘layotgan bir necha xodimlar “Binolardan foydalanish va kapital qurilish direksiyasi” davlat muassasasining “Faxriy yorliq”lari bilan taqdirlanishdi.

On May 7 of the current year, an award ceremony dedicated to the ICT Professionals Day of the Republic of Uzbekistan was held for the employees of the Ministry of Digital Technologies and its subordinate organizations.
In his congratulatory speech, the Minister of Digital Technologies, Sherzod Shermatov, extended his sincere congratulations to the industry employees on their professional holiday and particularly recognized their dedicated work and significant contribution to the consistent development of the country’s digital technology infrastructure, the widespread introduction of modern information and communication services, the digitalization of public administration systems, and the formation of an innovative economy.
During the award ceremony, a number of employees of the “Directorate for operation of buildings and capital construction” state entity under the Ministry of Digital technologies of the Republic of Uzbekistan, who have been making a worthy contribution to the development of the sector, were awarded Certificates of Honor of the Ministry of Digital Technologies.
Today, an event dedicated to the ICT Professionals Day of the Republic of Uzbekistan was also held at the “Directorate for operation of buildings and capital construction” state entity under the Ministry of Digital technologies of the Republic of Uzbekistan.
On the occasion of the professional holiday, the Director of the state entity “Directorate for operation of buildings and capital construction” F.Aliyev, emphasized the valuable contribution of the institution’s workforce to the achievements, milestones, and large-scale reforms being implemented in the sector.
On this occasion, several employees who have been making a worthy contribution to the development of the industry and who serve as exemplary professionals through their knowledge, potential, and high level of professional competence were awarded Certificates of Honor of the “Directorate for operation of buildings and capital construction” state entity under the Ministry of Digital technologies of the Republic of Uzbekistan.